Kawa z mlekiem jest doskonałym wyborem dla osób, które chcą napić się kawy z dodatkiem mleka, ale nie lubią mocnego smaku kawy czarnej.
Dodanie mleka do kawy zmniejsza intensywność smaku i dodaje jej kremowej konsystencji. Kawa z mlekiem to popularny napój, który jest bardzo łatwy
do przygotowania.

Oto kilka sposobów, jak zrobić kawę z mlekiem:

  1. Kawa z mlekiem na gorąco – do przygotowania kawy z mlekiem na gorąco, należy najpierw przygotować kawę według swojego ulubionego przepisu, a następnie dodać do niej ciepłe mleko. Najlepiej jest podgrzać mleko na płycie grzewczej lub w kuchence mikrofalowej. Można także użyć specjalnego spieniacza do mleka, aby uzyskać piankę na wierzchu.
  2. Latte – Kawa latte to napój składający się z espresso i mleka spienionego. Aby przygotować taką kawę wlej do wysokiej szklanki spienione mleko, a na koniec filiżankę espresso. Dla dodatkowego aromatu możesz dodać także swój ulubiony syrop smakowy.
  3. Cappuccino – to popularny włoski napój kawowy składający się z espresso, mleka i mlecznej pianki. Wylej spienione mleko na espresso, trzymając pianę mleczną łyżką, aby oddzielić ją od mleka. Na koniec posyp swoją kawę cynamonem lub kakao.

Dla zwolenników intensywnych aromatów

Czarna kawa to prosta kawa, która jest przygotowywana tylko z kawy i wody. Jest to jedna z najpopularniejszych form kawy na świecie. Oto kilka sposobów, jak przygotować czarną kawę:

  1. Metoda parzenia na kubek – do przygotowania kawy tą metodą, potrzebujesz kubka, łyżeczki i kawy mielonej. Wlej gorącą wodę do kubka, dodaj jedną łyżeczkę kawy mielonej i dokładnie wymieszaj. Pozostaw kawę na około 3-5 minut, aby aromat i smak kawy się rozwinęły. Następnie delikatnie odkręć kubek, aby zapobiec przelewowi ziaren.
  2. Metoda ekspresowa – do przygotowania kawy za pomocą ekspresu do kawy, należy dodać świeżo mieloną kawę do filtra w ekspresie i zaparzyć. Kawa zostanie zaparzona przez wodę pod ciśnieniem i w wyniku tego otrzymasz aromatyczną czarną kawę.
  3. Metoda kawiarki – kawiarka to urządzenie, które wykorzystuje ciśnienie do parzenia kawy. Do przygotowania kawy w kawiarce, należy wlać wodę do dolnej części, umieścić kawę w górnym pojemniku i podgrzewać kawę aż woda w dolnej części się zagotuje. W wyniku tego kawa zostanie zaparzona i wyleje się do dolnej części kawiarki.
    Czarna kawa to dobra opcja dla osób, które lubią mocny i intensywny smak kawy.

Jak wzbogacić smak kawy?

Doskonałym sposobem na urozmaicenie każdego rodzaju kawy jest dodanie słodkiego syropu smakowego. Dodanie syropu do kawy może zmienić smak i aromat napoju, co pozwala na stworzenie własnej ulubionej mieszanki. Syropy kawowe są łatwe w użyciu i można je dodać do kawy już po jej zaparzeniu.
Aby przygotować kawę z syropem, wystarczy dodać 1-2 łyżki syropu do filiżanki z gorącą kawą, a następnie dokładnie wymieszać. Można dodać więcej lub mniej syropu w zależności od preferencji smakowych.


Wszystkie smaki popularnych syropów kawowych znajdziesz w naszym sklepie www.syropy.eu